Dzsenifer súlyos vérszegénységben szenvedő 8 éves kislány A kislány már 2004 óta gyógykezelés alatt áll.
Ez a betegség a vérképzőszerv rendellenes működése, amelynek során a vér oxigénszállító képessége nagymértékben lecsökken.
Kéthavonta vért kap, folyamatosan gyógyszereket kell szednie. Körülbelül két éve el kellett távolítani a lépét. Állapota nem javult, az orvosok próbálják szinten tartani. A javuláshoz egy csontvelő átültetésre van szüksége. Jelenleg várólistán van, keresik a megfelelő donort.
Egy kis faluban élnek, innen kell a megyeszékhelyre utazniuk minden egyes alkalommal amikor a kórházba mennek. Lakhelyükön nincs álláslehetőség, így édesapja munkanélküli, a család az édesanya által kapott gyermekgondozási segélyből tartja fent magát. „Szegény embert az ág is húzza” tartja a mondás, nos így vannak ezzel Dzsenniferék is.
Házukat elöntötte az árvíz, fel kellene újítani, de a családi kassza üresen kong, nemhogy felújítani nem tudják, a törlesztőrészletekkel is elmaradtak, így a bank lassan ráteszi kezét az otthonukra. A szülők nagyon el vannak keseredve kilátástalan helyzetük miatt. Szeretnék teljesíteni nagybeteg kislányuk kívánságait, a külön szobát, laptopot, de jelenleg a gyógyulásához elengedhetetlenül fontos feltételeket sem tudják biztosítani számára.
A csontvelő átültetést megelőzően a kislány kemoterápiás kezelést fog kapni, amelynek következményeként immunrendszere le fog gyengülni. A transzplantáció után az immunrendszer nagyon sokáig gyenge lesz, folyamatosan erősödik majd meg, így a kislány lakhelyén úgynevezett steril szobát kellene létrehozni.
Ez azt jelenti, hogy könnyen mosható, fertőtleníthető padlózat, fal, bútorok kellenének, plusz a kislány tartózkodási helyét le kellene választani a család többi tagjának tartózkodási helyétől, hogy kizárják a fertőzések kockázatát.
Nagy segítséget jelentene a Gyermekmentő Alapítványnak, ha megtisztelne minket adója egy százalékával!
Az adó 1%-ról történő rendelkezés menetéről »itt« olvashat.
Ikt.sz.:134
Vissza a történetekhez
|